2004/340
Ottekantet ildkike af messing, gennembrudt sider og låg prydet med blomster. 18. årh.s slutning. H. 14,5. Diam. 23.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud