2415/18
Hans N. Jørgensen (f. Kastrup ved Holbæk 1878, d. 1964)
Kvinden og musen. Sign. Hans N. Jørgensen 1919. Skulptur af patineret bronze. Mrk. L. Rasmussen, København. H. 25,5.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag