2043/​366

Dansk Louis XVI spejl og konsol af mahogni og guldstafferet træ, udskåret med rosetter. 18. årh.s slutning. Spejl H. 134. B. 64. Konsol H. 79. B. 79. D. 43.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere forgyldning.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag