2003/853
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
To bordlamper af diskometal med kantede korpus. Stemplet monogram Just A., 2256 og 01. H. inkl. skærmholder 48 og 52,5. (2)
Almindelig brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud