Vinterdag i Rusland med folkeliv ved en kirke med fem blå løgkupler i aftensolen. Sign. Olga. Olie på malepap. 46×37.
Proveniens: Dansk privateje.
Seller informs: Nej.
Budgivning på dette katalognummer kræver forudgående registrering af gyldigt betalings-/kreditkort, fremvisning af billedlegitimation samt indbetaling af depositum på 25.000 DKK på forlangende. Registrering af gyldigt betalings-/kreditkort, billedlegitimation og depositum skal være Bruun Rasmussen Kunstauktioner i hænde senest fredag den 26. november. Kontakt venligst Bruun Rasmussen herom via e-mail: bids@bruun-rasmussen.dk eller tlf.: +45 8818 1013.
Russisk kunst og antikviteter, 2. december 2021