2023/2008
Stowa
Luftwaffe Beobachtungsuhr af gråmatteret messing og stål. Ref. Fl 23883. Mekanisk værk med manuelt optræk. Værk nr. 5441. Diam. ca. 55 mm. 1940'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Løs urskive. Fremstår med væsentlige manglende dele i værk, herunder manglende bro, sekundhjul m.m. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 3. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud