2023/​2008

Stowa

Luftwaffe Beobachtungsuhr af gråmatteret messing og stål. Ref. Fl 23883. Mekanisk værk med manuelt optræk. Værk nr. 5441. Diam. ca. 55 mm. 1940'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Løs urskive. Fremstår med væsentlige manglende dele i værk, herunder manglende bro, sekundhjul m.m. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 3. juni 2020

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

6.500 kr.

18 bud

6.500 kr.
(Autobud) 6.000 kr.
6.000 kr.
(Autobud) 5.500 kr.
5.000 kr.
(Autobud) 4.600 kr.
4.400 kr.
(Autobud) 4.200 kr.
4.000 kr.
3.800 kr.
3.600 kr.
(Autobud) 3.400 kr.
3.400 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
2.900 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.