2448/​143

Jaeger-LeCoultre

Atmos bordur af glas og messing, synligt urværk, firkantet timekrans af emalje med romertal, base med vatterpas, ref. 468663. 20. årh.s midte. H. 23,5. B. 21. D. 16.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion
Kategori
Vur­dering

6.000 DKK

Solgt

Hammerslag

4.000 DKK  

6 bud

Tidspunkt Byder Bud
918992 4.000 DKK
938938 3.800 DKK
1056519 3.600 DKK
918992 3.400 DKK
921626 3.200 DKK
918992 3.000 DKK