2043/923
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999)
“Een efter een”. Sign. Sven Dalsgaard, 1986. Skulptur af bemalet støbejern applikeret med tupilak. H. 37.
Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag