2143/345
Konisk kande af patineret og hamret kobber med indvendig fortinning, låg med rund gæk. 18. årh. H. 31.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buk ved tuden.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag