2437/728
Kai Kristiansen (f. 1929)
Et sæt på seks armstole med stel af palisander og bejdset eg. Sæde og vipperyg betrukket med grå uld. Model 42. Udført hos Schou Andersen. (6)
Fremstår med kraftig alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Afslag og defekter. Defekt polstring.
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Vurdering
Hammerslag
21 bud