2437/​728

Kai Kristiansen (f. 1929)

Et sæt på seks armstole med stel af palisander og bejdset eg. Sæde og vipperyg betrukket med grå uld. Model 42. Udført hos Schou Andersen. (6)

Fremstår med kraftig alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Afslag og defekter. Defekt polstring.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1006443 3.200 DKK
998291 3.000 DKK