903/​31

Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)

Parti med en skovsø. Tidligt forår. Sign. P. Mønsted 1902. Olie på lærred. 32,5×52.

Malerier og tegninger, 21. september 2021

Vur­dering

40.000–60.000 DKK

Hammerslag

70.000 DKK