903/31
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Parti med en skovsø. Tidligt forår. Sign. P. Mønsted 1902. Olie på lærred. 32,5×52.
Malerier og tegninger, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag