2045/379
Gyngehest af udskåret og bemalet træ. 20. årh.s begyndelse. H. 85. L. 124.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre defekter, herunder afslag på gænge. Manglende hale.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag