2049/136
Christian Hornemann, stil
Portræt af en ung mand i blå frakke. Usigneret. Pastel på papir. 38×33.
Proveniens: ABR auktion 300, 1973, nr. 316.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud