2420/68
Fransk duchess med skammel af bemalet og guldstafferet træ, udskåret med tilspidsede, kannelerede ben. Louis XVI form. 19. årh.s. slutning. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag