1250/93
Elisabeth Wenzel Tornøe (f. Horsens 1847, d. Frederikssund 1933)
“Fra Malcesine ved Gardasøen”. Sign. monogram. Olie på lærred. 28×42.
Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og antikviteter, 10. december 2012
Vurdering
Hammerslag
16 bud