12138/97
Seppo Mattinen (f. Helsingfors 1930, d. København 2022, )
En samling litografier og udstillingsplakater. Delvist håndsign. og nummerede hhv. 7/250, 54/1200. Litografi i farve samt offset tryk. 42–62×34–48. Bladstørrelse (9)
Fugtskjolder. Trykfolder/håndteringsmærker.
Kunst, antikviteter & design, 23. september 2021
Vurdering
Hammerslag