2006/​671

Svensk sølvsmed

Lågkrukke af sølv ciseleret med planter i relief. Låg med gennembrudt knop. Stemplet Per Sköld. Vægt 156 g. H. inkl. låg 10,3.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Nogle buler, fodstykke med mindre ujævnhed - vipper.

Moderne kunst og design, 4. februar 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK