2006/671
Svensk sølvsmed
Lågkrukke af sølv ciseleret med planter i relief. Låg med gennembrudt knop. Stemplet Per Sköld. Vægt 156 g. H. inkl. låg 10,3.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Nogle buler, fodstykke med mindre ujævnhed - vipper.
Moderne kunst og design, 4. februar 2020
Vurdering
Hammerslag