2103/626
Anders Jensen Bundgaard (f. Ersted, Årestrup sogn 1864, d. København 1937)
Anders Jensen Bundgaard: Knælende figur. Sign. Bundgaard, 5/6 29. Skitse i lertøj. H. 14×13.
En arm er knækket af. Mindre krakeleringer. Med overfladesmuds.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag