12115/81
Flisebord indlagt med 28 hollandske fliser dekoreret i blåt med religiøse motiver. Senere monteret i bord. Fliser 18.-19. årh. Bord ca. 1950. H. 60. L. 97. B. 58.
Brugsspor. Afslag på nogle fliser.
Kunst, antikviteter & design, 15. april 2021
Vurdering
Hammerslag
28 bud