2418/180
Sukkerskål og flødekande af sterlingsølv, stemplet E.H. Jensen; desuden en sættebakke, ligeknækket form L. 20,5 cm. Endvidere lille rokokoform sukkerskål og flødekande, Cohr. Egyptisk tripod skål Diam. 13,5 cm. Vægt 735 g. (6)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag
13 bud