1946/412
Bhumisparsha Buddha af forgyldt bronze, siddende på tresidet trone. Siam. 19. årh. H. 47.
Brud på knæ. Defekt på arm. Trykket trone. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
13 bud