2119/884
Tre pers. sofa med stel af bejdset bøg. Sæde, sider og dybthæftet ryg betrukket med blå/grøn møbelstof. Udført hos Slagelse Møbelværk. L. 173.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Stof med pletter og smuds. Flosset.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag