2119/​884

Alfred Christensen

Tre pers. sofa med stel af bejdset bøg. Sæde, sider og dybthæftet ryg betrukket med blå/grøn møbelstof. Udført hos Slagelse Møbelværk. L. 173.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Stof med pletter og smuds. Flosset.

Moderne kunst og design, 11. maj 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK