2004/​322

To øser af kobber med skafter af jern og træ, samt hjerteformet vaffeljern af malm og jern. 18.-19. årh. L. 45–73. (3)

Øse med slitage på fortinning, forstærket. Afslag på træskaft. Ridser og mærker. Vaffeljern med ir. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag