2138/644
Paul René Gauguin (f. København 1911, d. Spanien 1976)
Komposition med hane. Sign. Paul Gauguin 1949, 03/30. Litografi i faver. Lysmål 66×49.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
38 bud