921/18
Hugo V. Pedersen (f. København 1870, d. Holte 1959)
“Den Evige Sne. I Maanelys. Det 28.000 fod høie Kinsingjungan i Himalajabjærgene. Seet fra Darjeeling. Brit: India”. Usigneret. Olie på lærred. 170×145.
Ældre malerier, 10. juni 2024
Vurdering
Hammerslag