Wilhelm Marstrand (f. København 1810, d. sst. 1873)
Kunstnerens selvportræt. Ca. 1850. Usigneret. Olie på lærred. 46×37. Damborgramme.
Proveniens: Kunsthandler C. L. Foltmar (1833–1905).
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 15. september 2020