1746/612
Dansk design
Væglampe af messing med fem lysarme. Udført hos Fog & Mørup. H. 40,5. B. 31,5.
Proveniens: Skt. Johannes Kirke, Herning.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 14. november 2017
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||