2023/​524

Doris Bloom (f. Vereeningen, Sydafrika 1954)

“Watershed”. Sign. på bagsiden DB, 03/04. Olie på lærred. 120×150.

Moderne kunst og design, 2. juni 2020

Vur­dering

12.000–15.000 kr.

Hammerslag

13 bud

16.000 kr.
15.500 kr.
15.000 kr.
14.500 kr.
14.000 kr.
13.500 kr.
(Autobud) 13.000 kr.
13.000 kr.
(Autobud) 12.500 kr.
12.000 kr.
11.500 kr.
11.000 kr.
10.500 kr.