Guido Reni, efterfølger, 17./18. årh.
Den sørgende Jomfru Maria. Usigneret. Olie på lærred. 74,5×63.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 458, 1984 nr. 302.
Retoucheringer/reparationer. Krakeleringer af forskellig grad. Nogle mindre afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
27 bud