2014/26
Italiensk Renæssance cassone af sortmalet træ omlavet til bænk, rigt udskåret med vædderhoveder, maskeroner, putti og bladværk. 18.-19. årh. H. 107. B. 175. D. 56.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag