1435/600
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)
“Radiohuspendel”. Et par pendler af opalglas med ophæng af messing. Udført hos Louis Poulsen. H. excl. montering 24. (2)
Smuds. Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 26. august 2014
Vurdering
Hammerslag
35 bud