1422/​114

Peter Raadsig (f. København 1806, d. sst. 1882)

“Udsigt mod Valsølille-Sø ved Skjoldnæsholm”. Sign. P. Raadsig 1880. Olie på lærred. 59×83.

Udstillet: Charlottenborg 1881 nr. 209.

Behov for rensning. Minimale afskalninger og krakeleringer.

Ældre malerier og møbler, 26. maj 2014

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK