1818/105
J. C. Schlichtkrull (f. Frederiksberg 1866, d. Hammer Bakker 1945)
Interiør med en fisker. Sign. J.C. Schlichtkrull 90. Olie på lærred. 58,5×44.
Behov for rensning. Lærred bør strammes op. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 30. april 2018
Vurdering
Hammerslag
21 bud