1435/612
Dansk møbeldesign
Rektangulært sofabord af teak opsat på afrundede, tilspidsende ben af massiv teak. H. 51. B. 60. L. 179,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, trykmærker samt mindre skjolder.
Moderne kunst og design, 26. august 2014
Vurdering
Hammerslag