2143/126
Par italienske væglampetter af gråmalet træ, rigt udskåret med palmetter, bladværk og siddende figurer. Barok stil. 20. årh. H. 67. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag