854/37
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
“Fartøier Losse Hø paa Stranden ved Fanø; I Baggrunden Havnen i Esbjerg”. Sign. Chr. Blache 76. Olie på lærred. 82×126.
Udstillet: Charlottenborg 1876 nr. 24.
For konditionsrapport kontakt afdeling.
Malerier, 24. februar 2015
Vurdering
Hammerslag