2003/602
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Dulcinee a son miroir”, 1988. Sign. Estéve, 46/100. Litografi i farver. 39×32.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag