2142/343
Carl Høyrup (f. 1893, d. 1961, dansk maler)
Landskab med brushaner ved Tipperne. Sign. C. Høyrup. Olie på lærred. 72×104.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag