Hermann Carl Siegumfeldt (f. Esbønderup Skovhuse 1833, d. København 1912)
Fiskere på Hornbæk Strand. Sign. H. Siegumfeldt, Hornbæk. Olie på lærred. 29,5×47.
Enkelte minimale overfladiske ridser og afskalninger. Områder med enkelte minimale krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
34 bud