2109/59
Russisk ikon med fremstilling af helgen monteret med sølv oklad, standard 84, Moskva bymærke, AK(Kyrrilsk) Aleksandr krivovichev, Moskva 1899–1908. Utydeligt dateret. 13,5×11.
Løs halo. Ridser og mærker. Stempler lettere utydelige grundet pudsning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag