Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
“L'Oiseau rouge”. Sign. Corneille 90. Litografi i farver nr. 174/200. Motivmål 50×50. Bladmål 74×74. Uindrammet.
Trykt på meget kraftigt papir og der er knæk eller en fejl i støbningen af papiret i venstre margen
Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022