12143/196
Lauritz Jessen (f. Napassoq, Sukkertoppen 1917, d. 1982)
Sceneri fra grønland. Sign. L. Jessen 1952. Akvarel på papir. Lysmål 25×32. Rammemål 27,5×34,5. Indrammet.
Kunst, antikviteter & design, 28. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud