2009/40
Johannes Lingelbach, stil, 18. årh.s begyndelse
Kystparti ved et åudløb med ryttere til hest. Usigneret. Olie på lærred. 39×58.
Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer. Retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag