1426/1585
Et par franske tallerkener af porcelæn, dekorerede i farver og guld med arkitektur og personer i landskab. 19. årh.s begyndelse. Diam. 22 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 26. juni 2014
Vurdering
Hammerslag