2109/130
Hans Gyde Petersen (f. Vester Aast, Lindballe 1863, d. Gentofte 1943)
Skovparti. Sign. Gyde Petersen. Olie på lærred. 71×91.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag