2103/502
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
“Kolonne”. Bordlampe af patineret diskometal, stamme med stiliseret bladornamentik, fatning af bakelit. Stemplet monogram Just A. 1858. H. inkl. skærmholder 61,5.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||