2040/545
Alexander Calder (f. Philadelphia 1898, d. New York 1976)
Komposition. Sign. Calder, 8/125. Litografi i farver. Bladstørrelse 54×68.
God stand. Papiret er en anelse gulnet.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud