1333/1095
Diamantsolitairering af 14 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant. Str. 53.
Proveniens: Annie Hougaard Lindahl's samling. Original æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 14. august 2013
Vurdering
Hammerslag