2448/122
Evald Nielsen (f. Stubbekøbing 1879, d. Frederiksberg 1958)
“No. 3” En samling serveringsdele af sølv bestående af salatsæt, sildegaffel samt serveringsspade. Udført og stemplet af Evald Nielsen 1922–24. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Salatsæt med mellemrum mellem skaft og blade. Serveringsspade graveret
Vurdering